Чавдар губи в голов спектакъл
Автор: Administrator
Неделя, 13 Септември 2015г. 15:23ч.

Чавдар 1957 допусна изненадваща загуба от Дунав 98 (Селановци) с 3:4 и то по време на провеждащите се панаирни дни на Бяла Слатина. Футболистите от Селановци успяха да нанесат първо поражение на "чавдарци", което коства и лидерската позиция на Чавдар във временното класиране.

Мачът започна отлично за Чавдар, които откриха резултата още във 2-та минута чрез централния нападател Стоян Стоянов, възползвал се от асистенция на Светлин Савчев. Страхотно изпълнение на Веселин Кърлиев в 16-та минута чрез страничен ножичен удар доведе до равенство в резултата. Капитанът на Дунав 98 Ирен Любенов изведе своя тим напред в 33-та минута след прецизно изпълнение на пряк свободен удар. В края на първата част белослатинци нямаха късмет да изравнят след като удар на Митко Кирилов с глава се отби от страничния стълб.

Веднага след подновяването на играта през второто полувреме защитата на Чавдар допусна груба грешка, от която най-добрият в редиците на селановчани Ирен Любенов се възползва като отбеляза за 1:3. Въпреки пасивът от 2 гола футболистите на Чавдар не се отчаяха и успяха да се върнат обратно в мача. Най-напред Антон Андреев в 59-та минута с глава намали аванса на селановчани, а след това в 70-та минута със своя втори гол в срещата Стоян Стоянов изравни - 3:3.

И когато всички на стадиона очакваха победен гол за "чавдарци", които се надпреварваха да пропускат положение след положение, в 86-та минута бързоногият Любен Вълков наказа неразбирателство в защитата на Чавдар и донесе трите точки за своя тим.

ЧАВДАР 1957 (БЯЛА СЛАТИНА) - ДУНАВ 98 (СЕЛАНОВЦИ) 3:4

Голмайстори: 1:0 Стоян Стоянов (2'), 1:1 Веселин Кърлиев (16'), 1:2 Ирен Любенов (33'), 1:3 Ирен Любенов (46'), 2:3 Антон Андреев (59'), 3:3 Стоян Стоянов (70'), 3:4 Любен Вълков (86');

Чавдар 1957: Илия Гецковски (к), Цветан Славчев (62' Пламен Йотов), Пешо Тодоров, Денис Сабинов, Стефан Димитров, Мартин Христов (75' Георги Цанков), Димитър Вергилов (46' Антон Андреев), Светлин Савчев, Стоян Стоянов, Митко Кирилов, Денис Мустафов (87' Евгени Параскевов);

Главен съдия: Илиян Маринов (Враца)