Чавдар тръгна с победа през пролетта
Автор: Administrator
Понеделник, 07 Март 2016г. 00:00ч.

В първи мач от пролетния полусезон на първенството Чавдар гостува в Зверино на местния Скала и го победи с 2:1. И двете попадения бяха дело на голмайсторът на тима Стоян Стоянов.

Още в 1-та минута той се възползва от грешка в защитата на домакините, грабна топката и прехвърли вратаря за 0:1. Домакините не се стъписаха и изравниха чрез капитана си Христо Христов в 15-та минута след центриране и удар с глава. Седем минути по-късно Стоянов отново изведе "чавдарци" напред в резултата. Къдравият се възползва от центриране на десния бек Цветан Славчев-Джоко и с удар от въздуха направи 1:2.

След почивката домакините натиснаха, но отбраната на белослатинци беше безупречна. Спокойствие внесе и влизането на легендата на Чавдар Георги Георгиев-Гълъба, който респектира и свои и чужди с отиграванията си. В последния четвърт час дори изгонването на Валентин Андреев за два жълти картона не помогна на Скала да изравни, макар че в последната минута на мача и това можеше да се случи, но гредата помогна на белослатинския тим да запази победата.

Отличен дебют за Чавдар записаха новите попълнения Иван Вълчинков от Кнежа и Даниел Кунов от Крушовене, както и юношата на тима Цветелин Ликовски.

След тази победа Чавдар излезе на 2-ро място във временното класиране с актив от 31 точки. Водач е Околчица (Моравица) с 37 точки.

Резултати и класиране: ВИЖ ТУК

Снимки: Георги Цанков и ФК Скала