Чавдар разгроми Балкански (Михайлово) със 7:1
Автор: Administrator
Неделя, 06 Септември 2015г. 07:23ч.

Чавдар 1957 постигна втора поредна победа у дома в среща от 2-ри кръг за първенство на Врачанската "А" АФГ след като разгроми Балкански (Михайлово) със 7:1 за кеф на около 150 души, дошли да наблюдават мача на стадиона в Бяла Слатина.

Стоян Стоянов откри головата сметка в срещата още в 10-та минута, възползвайки се от подаване на Митко Кирилов. В 25-та минута дълъг прехвърлящ пас изведе Кирилов сам срещу вратаря на гостите и за "седмицата" на домакините не оставаше нищо друго освен да покачи на 2:0. Само след 3 минути отново Митко Кирилов отбеляза след задължаваща асистенция на Денис Мустафов, който поднесе топката на голмайстора на празна врата. Така след 45 минути двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 3:0 за Чавдар.

Втората част започна с изненадващ гол за гостите от Михайлово. Негов автор стана Брайън Стоянов, който се възползва от колективна грешка в защитата на "чавдарци", излезе сам срещу вратаря Гецковски и с плътън шут реализира за 3:1. Това попадение като че ли стресна белослатинци, които вдигнаха още повече оборотите и резултатът не закъсня. В 60-та минута свръхзвуковият Митко Кирилов, който си правеше каквото си поиска с играчите на гостите по десния фланг, беше бутнат в наказателното поле на михайловчани и главният съдия Александър Сайков от Мездра не се поколеба да посочи най-тежкото наказание - дузпа. Майсторът на статичните положения в състава на домакините Светлин Савчев беше точен - 4:1.

Явно загубили концентрация след гола, гостите допуснаха още в следващата атака да бъдат елементарно матирани от вездесъщия в този мач Митко Кирилов, който развинти няколко защитници и подаде на Стоян Стоянов, който вкара своя втори гол в мача за 5:1.

В 70-та минута домакините останаха с 10 души след като Валентин Андреев си изкара глупав втори жълт картон, но това не се отрази по никакъв начин на играта на Чавдар, които продължиха да атакуват в търсене на нови попадения. В 73-та минута зрителите станаха свидетели на най-хубавият момент в мача, когато 17-годишният Денис Мустафов направи невероятен пробив отляво и с мощен шут с десния крак изпрати топката в далечния ъгъл на вратата на гостите, правейки резултата 6:1. Крайното 7:1 оформи влезлият като резерва Димитър Вергилов-Джинката след асистенция на Стефан Димитров.

ЧАВДАР 1957 (БЯЛА СЛАТИНА) - БАЛКАНСКИ (МИХАЙЛОВО) 7:1

ГОЛМАЙСТОРИ: 1:0 Стоян Стоянов – 10 мин., 2:0 Митко Кирилов - 25 мин., 3:0 Митко Кирилов - 28 мин., 3:1 Брайън Стоянов - 48 мин., 4:1 Светлин Савчев - 60 мин. /дузпа/, 5:1 Стоян Стоянов - 61 мин., 6:1 Денис Мустафов - 73 мин., 7:1 Димитър Вергилов - 85 мин.

ЧАВДАР 1957: Илия Гецковски (к), Стефан Димитров, Пешо Тодоров, Милен Христов (62' Пламен Йотов), Денис Сабинов, Мартин Христов (46' Валентин Андреев), Митко Кирилов (62' Димитър Вергилов), Светлин Савчев, Стоян Стоянов (66' Пламен Димитров), Мартин Юговски (59' Антон Андреев), Денис Мустафов;

старши треньор: Николай Николов

главен съдия: Александър Сайков (Мездра)

жълти картони: Валентин Андреев 55' (Ч); Брайън Стоянов 70' (Б);

червен картон: Валентин Андреев  70' (Ч)