Чавдар срути Скала на старта с 2:0
Автор: Administrator
Неделя, 30 Август 2015г. 13:17ч.

Чавдар 1957 (Бяла Слатина) започна с убедителен успех новата кампания в "А" АФГ - Враца след като би у дома с 2:0 коравия тим на Скала (Зверино).

И двете попадения за домакините паднаха през първото полувреме. Най-напред в 31-та минута новото попълнение Стоян Стоянов реализира за 1:0 след като беше изведен от Митко Кирилов сам срещу вратаря на гостите. Опитният голаджия не трепна и с премерен шут в близкия ъгъл на вратата даде преднина на чавдарци. Вдъхновени от този гол, белослатинци продължиха да атакуват и в 36-та минута юношата Денис Мустафов вкара за 2:0 под плонжа на вратаря Кръстев.

През вторите 45 минути чавдарци продължиха да са по-активния отбор като на 3 пъти прострелни центрирания на отличните в този мач Цветан Славчев-Джоко и Митко Кирилов отдясно като по чудо не доведоха до нов гол във вратата на Скала като най-фрапантният пропуск бе дело на юношата Пешо Тодоров, чийто удар с глава мина на сантиметри от горната греда.

Гостите от Зверино също имаха нелош шанс да отбележат при една контраатака, но Светлин Семков нацели сглобката на вратата, защитавана от Илия Гецковски.

Дебют в този мач за Чавдар направиха новите попълнения Стоян Стоянов и Стефан Димитров, които внасяха класа и спокойствие с отиграванията си, както и 15-годишният юноша Ивайло Николаев-Шипа.

В следващия кръг Чавдар 1957 посреща тима на Балкански /Михайлово/. Мачът е в събота, 5 септември, от 17.00 часа на стадион "Чавдар".

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА: ЧАВДАР 1957 - СКАЛА 2:0 Голмайстори: 1:0 Стоян Стоянов - 31 мин, 2:0 Денис Мустафов - 36 мин.

Чавдар 1957: Илия Гецковски/к/, Цветан Славчев, Милен Христов, Денис Сабинов, Стефан Димитров, Пешо Тодоров /85 мин. Пламен Димитров/, Митко Кирилов /80 мин. Евгени Параскевов/, Светлин Савчев /89 мин. Ивайло Николаев/, Стоян Стоянов, Мартин Юговски /60 мин. Георги Цанков/, Денис Мустафов /70 мин. Мартин Христов/;

старши треньор: Николай Николов

Скала: Александър Кръстев, Тодор Маринов, Христо Христов/к/, Николай Трънчев, Любомир Димчов, Емилиян Петров, Георги Данов, Стоян Христов /Здравко Атанасов/, Светлин Семков, Мартин Монов, Радослав Зарев;