Чавдар стъпи накриво в Кунино
Автор: Administrator
Вторник, 23 Септември 2014г. 15:57ч.

Изненадваща загуба допусна мъжкия тим на Чавдар 1957 в среща от IV-ия кръг на областното първенство. Белослатинци отстъпиха като гости в Кунино на местния Строител с 2:3.

Домакините от романското село поведоха чрез повратливия си нападател Цоло Петров в 20-та минута. Най-дейният в редиците на Чавдар Мартин Христов изравни в 35-та минута, а Митко Кирилов с гол в 35-та минута даде аванс за Чавдар на почивката - 1:2.

Липса на концентрация в първите минути на второто полувреме обаче доведе до пълен обрат в резултата. В 46-та и в 50-та минута Цоло Петров реализира 2 гола и оформи както своя хеттрик в мача, така и крайния резултат - победа с 3:2 за Строител.

В последната минута на срещата "чавдарци" имаха основателни претенции за неотстъдена дузпа след като Цветелин Цанков беше изритан в наказателното поле на домакините, но главния съдия Палански остана безмълвен.

След тази неочаквана загуба Чавдар 1957 се смъкна на 6-то място във временнето класиране. В следващия кръг съперник на белослатинци ще е тима на Искър 1923 (Роман). Срещата е в събота, от 17,00 часа на стадион "Чавдар" в Бяла Слатина.

Резултати, временно класиране и програма за следващия кръг: ТУК!