Фалстарт за 3 от 4-те отбора в ДЮШ на Чавдар
Автор: Administrator
Неделя, 21 Септември 2014г. 13:27ч.

С фалстарт започнаха 3 от 4-те формации в ДЮШ на Чавдар. Единствено старшата възраст постигна победа в първия кръг.

Две загуби записаха възпитаниците на Николай Николов-Финката на старта на първенствата в зона „Враца” за подготвителна група и деца. В оряховското село Селановци малчуганите на Любен Иванов от местния Дунав 98 се наложиха с 3:0 над връстниците си от Чавдар 1957 (Бяла Слатина). Кирил Петров откри резултата с далечен удар, а след почивката Жоро Маринов отбеляза два гола. Старши треньорът на "чавдарци" беше затруднен в окомплектоването на състава за този мач, тъй като разполагаше едва с 11 играчи.

При децата Дунав 98 отново победи, този път с 2:1. Домакините стояха по-добре на терена и поведоха още в 12-та мин. чрез Николай Пъшев. През втората част Вальо Валентинов покачи на 2:0, а в последните секунди на срещата гостите от Бяла Слатина върнаха едно попадение чрез Ясен Касъмов.

В следващия кръг двете гарнитури на Чавдар 1957 ще почиват, тъй като по програма трябваше да играят с Бутан, но няколко дни преди началото на шампионата в двете най-малки възрастови групи, отборът от козлодуйското село се отказа.

Истински разгром претърпяха възпитаниците на Косто Андонов при младшата възраст. Те загубиха с 0:7 от най-силния отбор в групата Монтана 1921. Мачът се игра на изкуствения терен в парк "Огоста" в Монтана. Причината за тази неприятна загуба е в необиграността на отбора, тъй като едва преди 1 седмица тренорът на младшата възраст Косто Андонов се завърна от няколкомесечен гурбет в Англия и тепърва ще се наваксва изпуснатото през подготвителния период. В следващия кръг "чавдарци" ги очаква второ поредно много тежко гостуване на Локомотив 2012 Мездра, които също играят домакинските си мачове на изкуствена настилка.

Единствено старшата възраст, водена от Валери Павлов, отстрами тази седмица ДЮШ на Чавдар 1957 след като в първия кръг от първенството на зона "Враца" победи в Гложене местния Септември с 6:4. Куриозното е, че домакините от Гложене стартираха мача едва с 8 футболисти като в течение на първото полувреме към състава се присъединиха още 2-ма от "закъснелите", но до края на срещата така и не дойде 11-ти футболист от Гложене и домакините играха цял мач с човек по-малко. Белослатинчани откриха резултата още във 2-та мин. чрез Георги Цветков. В 7-та мин. Мирослав Митков възстанови равенството. Минута по-късно Милко Пашов даде отново преднина на Чавдар. Цветелин Николов в 15-та мин. вкара за 2:2. Играещият и за младшата възраст таран Мартин Василев с попадения в 18-та и 27-та мин. доведе нещата до 2:4. Цветелин Николов върна един гол за домакините в 30-та мин. До почивката обаче момчетата на Валери Павлов отбелязаха нови два. Георги Цветков беше точен в 35-та мин., а Мартин Василев оформи своя хеттрик в 40-та мин. В 81-та мин. Цветелин Николов също вкара третото си попадение в мача за крайното 4:6. Секунди по-късно голмайсторът на Септември получи единствения жълт картон, показан в срещата. Реферът Илиян Маринов го санкционира, след като Николов съблече фланелката си при радостта за попадението.

В следващия кръг старшата възраст на Чавдар 1957 приема тима на Огоста (Хайредин). Мачът е в петък, 26 септември, от 17,00 часа на стадион "Чавдар".