"Чавдар 1957" победи "Ботев" в Рогозен с 4:2 в трилър с три дузпи
Автор: Administrator
Неделя, 10 Август 2014г. 13:28ч.

"Чавдар 1957" (Бяла Слатина) победи "Ботев" (Рогозен) като гост в пореден мач от предсезонната подготовка.

Шест гола и три дузпи белязаха приятелската среща.

"Чавдар 1957" (Бяла Слатина) победи "Ботев" (Рогозен) като гост в пореден мач от предсезонната подготовка. За тима на домакините играха добре познатите на футболната общественост в Бяла Слатина футболисти Мирослав Виденов - Миката и Валентин Туртански. Главен рефер на мача бе Симеон Искренов.

"Чавдар 1957" започна отлично мача и до 15-ата минута поведе с 2:0. Денис Сабинов асистира и за двете попадения, които отбелязаха Антон Андреев и Цветелин Цанков. До почивката Белослатинци поведоха с класически резултат, а отново голмайстор бе Цветелин Цанков.

Второто полувреме също предложи много емоции. Общо три дузпи бяха отсъдени в полза на двата отбора. Първата бе за домакините, но тя бе пропиляна. "Чавдар 1957" вкара ново попадение, след удар от границата на наказателното поле на Пламен Димитров, който прати топката в горния ляв ъгъл - 4:0. Малко по-късно домакините получиха нова дузпа и този път гол бе отбелязан - 4:1. Тимът на Рогозен вкараха още едно попадение, дошло след добра контраатака. В 87-ата минута при резултат 4:2 за "Чавдар 1957", белослатинци получиха дузпа. Пламен Димитров се нагърби с нейното изпълнение, но вратарят на домакините я спаси с крак. Минута по-късно Димитров можеше да се реваншира, но гредата спаси тима на Рогозен.

"Чавдар 1957" изпусна още няколко добри положения, но късметът лиши Цанков и Николай Николов от още голове.

Следващата събота белослатинци играят в Борован с местният тим.

Съставът на "Чавдар 1957": Илия Гецковски - Цветан Славчев, Евгени Параскевов, Даниел Христов, Денис Сабинов - Мартин Христов, Митко Бисеров, Мартин Юговски, Николай Николов - Цветелин Цанков, Антон Андреев (Ангел Иванов, Пламен Луканов, Пешо Тодоров, Георги Цветков, Пламен Димитров, Николай Калинов, Георги Цанков);