Чавдар 1957 би с 2:1 в прекратен мач
Автор: Administrator
Неделя, 27 Юли 2014г. 14:54ч.

В съботния следобед Чавдар 1957 посрещна на стадиона в Бяла Слатина тима на Монолит (Манастирище) във втората си контролна среща от лятната подготовка. Мачът бе прекратен в 75-та минута при резлутат 2:1 за "чавдарци".

Гостите започнаха по-добре през първите десетина минути, като демонстрираха завидно самочувствие в разиграването на топката, принос за което имаха специално извиканите за този мач попълнения Цветко Иванов, Николай Методиев, както и бившите играчи на Чавдар Светлин Савчев и Мирослав Казачки. В средата на полувремето след пробив на Цветко Иванов по дясното крило, защитата на домакините се пропука и нападател на гостите откри резултата. В 30-та минута "чавдарци" изравниха след гол на Антон Андреев, който беше най-съобразителен при една отбита топка след изпълнение на пряк свободен удар, отсъден за нарушение срещу неговия брат Валентин Андреев. Голмайсторът на белослатинци можеше да добави още един гол на сметката си в края на полувремето, когато се озова в стрелкова позиция пред вратата на гостите, но не можа да овладее чудесния пас на Цветелин Цанков.

През втората част белослатинци диктуваха изцяло събитията на терена и закономерно отбелязаха втори гол в 70-та минута. Влезлият като резерва юноша Денис Мустафов проби по лявото крило и центрира към Цветелин Цанков- Помпи, който беше оставен непокрит в наказателното поле на Монолит, и не сгреши - 2:1.

Този втори гол изнерви изключително много футболистите от Манастирище, които започнаха да играят доста грубо, като при отсъждането на нарушенията репликираха постоянно главния съдия Симеон Искренов като на няколко пъти 15-годишният рефер беше обиждан и псуван. Смелият рефер отстрани от игра Цветко Иванов и Николай Методиев, които обаче отказаха да напуснат игралното поле, последваха нови разправии между гостите и рефера, чийто нерви не издържаха и съвсем правилно срещата беше прекратена преждевременно от него.

Съставът на Чавдар 1957 в този мач: Илия Гецковски, Цветан Славчев, Адриан Иванов, Мартин Тодоров, Александър Маринов, Николай Николов, Ирен Любенов, Денис Силянов, Цветелин Цанков, Антон Андреев, Валентин Андреев. Като смени в хода на мача влязоха в игра Мартин Юговски и юношите Николай Калинов и Денис Мустафов.

Към отбора се присъединиха още 3 нови попълнения, добре познати на белослатинската публика - местният любимец Цветелин Цанков-Помпи се завърна от Ботев (Луковит), а играчите на Дунав 98 (Селановци) Адриан Иванов-Раницата и Ирен Любенов решиха през новия сезон също да подсилят Чавдар 1957.

Следващата контрола на Чавдар 1957 е на 30 юли, сряда, от 18,00 часа, отново на стадиона в Бяла Слатина, където визитата от преди 2 седмици ще върне новосформираният отбор на Кнежа, воден от Димитър Петров-Лъва. В тази среща треньорът на домакините Николай Николов ще пусне в игра повечето футболисти, които не успяха да вземат участие в прекратената проверка срещу Монолит.