"Чавдар" започна контролите с победа в мач с 11 гола
Автор: Administrator

Лидерът във Врачанската "А" Областна група - Юг - "Чавдар 1957" (Бяла Слатина) започна годината така, както завърши миналата - с победа.

В първата си контрола по време на зимната подготовка белослатинци биха "Мизия" (Мизия) със 7:4 у дома.

Дебют за "чавдарци" записа Мирослав Казачки, който е добре познат на футболната общественост в Община Бяла Слатина. По два гола за победата над третия във Врачанската "А" Областна група - Север вкараха голмайсторът на "зелените" Цветелин Цанков и председателя на клуба Пламен Димитров.

"Чавдар 1957" изигра много добър мач в атака, но слаб в защита, допускайки цели четири гола, които бяха отбелязани от нападателя на "Мизия" Георги Янев.

Срещата започна добре за белослатинци, които до почивката си бяха осигурили комфортна преднина от два гола. Резултатът откри Антон Андреев с глава, а Мирослав Казачки покачи на 2:0 с красиво попадение извън наказателното поле. На почивката играещият старши-треньор на "Чавдар 1957" Светлин Савчев направи някои промени в състава.

След подновяването на играта Цанков вкара два бързи гола и домакините поведоха с 4:0. Янев от гостите обаче намали. Той направи 1:4 с глава, а малко след това се разписа за 2:4. Савчев вкара пети гол във вратата на тима от Мизия след асистенция на Пламен Димитров. Янев отново намали за 3:5 след дузпа, отсъдена след игра с ръка на Мануш Радев. В последните минути обаче удари часът на председателя на клуба Пламен Димитров, който изригна с два гола. Първо той се разписа с глава след центриране на Николай Николов, а Янев вкара втора дузпа за 4:6. В последната минута Димитров оформи крайното 7:4 за "Чавдар 1957".

В събота, 25-и януари, "белослатинци" ще срещнат осмия в Северозападната "В" група "Бдин" (Видин) във втора приятелска среща по време на зимната си подготовка.