Победен завършек на сезона за двете най-малки формации на ФК Чавдар 1957 (Бяла Слатина)
Автор: Administrator
Вторник, 19 Ноември 2013г. 19:14ч.

В ранния следобяд днес, на градския стадион в Бяла Слатина, подготвителната група и децата на Чавдар 1957 изиграха последните си мачове от есенния полусезон като и двата тима спечелиха срещите си.

Подготвителната група завърши по най-добрия начин годината, след като победи с класическото 3:0 Септември (Краводер), който тим на практика представлява втори отбор на Ботев (Враца), състезаващ се само формално под името Септември. През първата част отборът на Чавдар 1957 успя да реализира 1 попадение чрез голмайстора на тима Силвестър Станиславов. Като цяло домакините бяха по-активният отбор, но повечето от нещата които опитваха не им се получаваха. До края на първата част ще се запомни великолепната изява на вратаря на гостите от Враца, който предотврати сигурен втори гол след виртуозно спасяване при опит за прехвърлящ удар от страна на Георги Манолиу с глава.

През втората част възпитаниците на Николай Николов влезнаха в ритъм и започнаха непрестанни атаки към противниковата врата. При една от тях Силвестър Станиславов отново се озова в прегръдките на своите съотборници като направи защитата на гостите за смях и отбеляза второто си попадение в срещата - 2:0. Крайният резултат оформи Георги Манолиу, след като с Петьо Петков направиха бърза атака с по едно докосване и за Георги не остана нищо друго освен да оформи крайният резултат - 3:0 в полза на Чавдар 1957. С тази победа подготвителната група ще зимува на почетното 3-то място с актив от 27 точки, натрупани от 9 победи и само 2 загуби при голова разлика 45 – 10.

Децата на Чавдар 1957 също приключиха сезона с победа – 3:1 срещу връстниците си от Враца, състезаващи се под името на Септември (Краводер). Цветелин Ликовски изведе „чавдарци” напред в резултата в средата на първата част след удар от границата на наказателното поле Росен Костадинов добави ново попадение в сметката на домакините след един от характерните за него самостоятелни рейдове, завършващи с неспасяем удар - 2:0. При този резултат двата отбора се оттеглиха на почивката.

След подновяването на играта възпитаниците на Борислав Борисов реализираха и трето попадение в срещата, а негов автор отново беше Росен Костадинов. Гостите от Септември успяха да върнат едно попадение след изпълнение от фаул, но за повече силите не им стигнаха. С тази победа подготвителната група ще зимува на 4-то място с актив от 23 точки, натрупани от 7 победи, 2 равни и 2 загуби при голова разлика 35 – 16.

Срещите се играха на стадион „Чавдар” при доста ниски температури, но пред погледа на около 50 души.