Дъжд от голове в мачовете на най-малките 2 формации на Чавдар 1957 в Мездра
Автор: Administrator
Събота, 16 Ноември 2013г. 16:09ч.

След вчерашната злощастна загуба на юношите старша възраст в Мездра, днес двете най-малки формации на Чавдар 1957 взеха реванш в Мездра срещу своите съперници.

Подготивителната група на Чавдар 1957 (Бяла Слатина) записа нова победа в своя актив след като в днешната си среща победи отбора на Локомотив 2012 (Мездра) с 2:3. През първата част и двата тима играха по-предпазливо и не поемаха излишни рискове. Всичките 5 гола дойдоха през второто полувреме. Гостите от Чавдар получиха правото да изпълнят корнер и след късо изпълнение Петьо Петков с техничен удар успя да открие резултата - 0:1. Радостта на чавдарци не бе за дълго след като минути по късно, отборът на Локомотив успя да изравни - 1:1. Отново след перфектно центриране от корнер на Петьо Петков топката стигна до оставеният сам на втора греда Силвестър Станиславов, който даде преднина на Чавдар - 1:2. Домакините отново успяха да стигнат до изравняване - 2:2. В последните минути на срещата отборът на Чавдар успя да стигне до 3-те точки. След отлично изпълнен пряк свободен удар от около 30 метра Петьо Петков оформи крайният резултат 2:3. След тази победа подготвителната група продължава да заема 3-то място във временното класиране кръг преди края на есенния полусезон.

Децата на Чавдар 1957 (Бяла Слатина), водени от Борислав Борисов, успяха да стигнат до точката в град Мездра срещу връстниците си от Локомотив 2012. През първата част отборът на Чавдар не беше концентриран и допусна 2 гола във вратата си. При резултат 2:0 в полза на Локомотив 2012 завърши и първото полувреме.

През втората част гостите от Бяла Слатина вдигнаха оборотите и резултатът не закъсня. Отборът на Чавдар получи правото да изпълни 11-метров наказателен удар, като зад топката застана Ивайло Николаев. Вратарят на мездренчани спаси неговият удар, но при добавката Ивайло не сбърка и върна едно попадение - 2:1. Голмайсторът на чавдарци в това първенство Росен Костадинов успя да изравни резултата до 2:2 с дежурното си попадение. Локомотивци обаче отново успяха да вземат аванс от 1 гол след ново попадение във вратата Антон Тутовски. В последните минути на срещата Денис Филипов донесе точката за Чавдар след като успя да отбележи за 3:3. Във временното класиране Чавдар 1957 заема 4-то място.

Последният кръг при подготвителната група и децата ще се изиграе във вторник, като нашите отбори са домакини на втория тим на Ботев (Враца), подвизаващи се под името на Септември (Краводер). Мачовете са съответно от 14,00 ч. и от 15,00 ч.

Снимки: архив