Старшата възраст падна в Мездра и сдаде първото място
Автор: Administrator
Петък, 15 Ноември 2013г. 21:52ч.

Чавдар 1957 (Бяла Слатина) падна в Мездра от местния „Локомотив 2012“ с 1:2 в XI кръг на първенството за юноши старша възраст в зона „Враца”.

Това беше последният мач на юношите за тази година като той се явяваше своеобразен директен двубой за първото място в групата. За съжаление, след едно сравнително добро първо полувреме и много слабо второ, възпитаниците на Косто Андонов загубиха този мач, а с това и лидерската си позиция, която заемаха през целия сезон до този момент.

Домакините откриха резултата в 75-та мин. чрез Марио Иванов, който от 30 метра прехвърли стража на „Чавдар 1957“ Валентин Калинов. Малко по-късно за втори жълт картон терена напусна Цветан Славчев. Макар и с 10 човека белослатинци успяха да изравнят. В 84-та минута за 1:1 точен с глава беше Антон Андреев, който се извиси над всички при центриране от ъглов удар и забоде неспасяемо топката в десния долен ъгъл на вратата на Ивайло Сайков.

„Железничарите” стигнаха до успеха в 88-та мин. с попадение на Ивайло Бояджиев, който се възползва от изключително груба грешка в отбраната на противника, позволила му да излезе очи в очи с вратаря Калинов. Минута след това Чавдар 1957“ остана с 9 души. Този път към съблекалните за неспортсменско поведение беше изгонен голмайсторът Тони Андреев.

Съставът на „Чавдар 1957“: Валентин Калинов, Дейвид Симеонов, Мартин Тодоров-кап., Цветан Славчев, Ивайло Кръстинов (78 мин. Александър Маринов), Николай Калинов, Милен Христов, Александър Михайлов, Димитър Вергилов, Антон Андреев, Валентин Андреев;

В двубой от същия кръг Монтана победи в Козлодуй местния Ботев с 6:0, а „Ботев“ Враца разгроми като домакин „Дунав 98“ Селановци със 7:1. При тези резултати на конкурентите, „Чавдар 1957“ се смъкна от 1-то на 4-то място във крайното класиране за есенния полусезон на 1 точка зад „Монтана 1921“ и „Локомотив 2012“ Мездра и с равен брой точки с третия „Ботев“ Враца, но с по-лоша голова разлика.