В голов трилър юношите младша губят с 3:5 в Монтана
Автор: Administrator
Петък, 25 Октомври 2013г. 08:41ч.

В истински голов трилър се превърна срещата между ПФК „Монтана 1921“ и ФК „Чавдар 1957“, играна вчера за първенство на юноши младша възраст в зона „Монтана“ като в крайна сметка победители с резултат 5:3 излязоха домакините от Монтана.

През първото полувреме „чавдарци“ не успяха да се приспособят добре към изкуствения терен в Монтана, тъй като за доста от тях, това беше първи досег с такъв тип трева. Играта не им спореше като за тези 40 минути отправиха един удар по посока на вратата. Закономерното се случи и домакините от областния град успяха да вкарат 2 гола и само добрите намеси на вратаря Момчил Методиев предотвратиха още две попадения в нашата врата.

През втората част обаче възпитаниците на Косто Андонов изглеждаха по съвсем друг начин и в рамките на 5 минути успяха да изравнят резултата до 2:2. Първият гол реализира Николай Калинов, който се възползва от центриране на Красимир Колев от ляво. Само няколко минути след това попадение, Пешо Тодоров овладя една топка в центъра на терена, напредна с нея и навлезе в наказателното поле, където беше спънат и реферът посочи „бялата точка“. Дежурният изпълнител на всички статични положения Красимир Колев беше точен от дузпата и изравни резултата – 2:2.

Мачът се отвори, заредиха се атаки и пред двете врати, като при една от тях младите монтанчани успяха да вкарат трети гол, с който излезнаха напред в резултата – 3:2.  В 60-та минута след центриране на Красимир Колев от ъглов удар, топката беше изчистена от защитата на домакините, но отново попадна в Колев, който центрира на втора греда и там Валентин Валентинов я засече в мрежата на „Монтана 1921“ – 3:3.

Липсата на концентрация в редиците на „чавдарци“ доведе веднага след гола до попадение във вратата на Момчил Методиев и домакините отново поведоха с гол аванс - 4:3. За съжаление, при този резултат, на два пъти Валентин Валентинов от „Чавдар 1957“ излизаше сам срещу вратаря на домакините, но така и не успя да го преодолее. 3 минути преди края на мача, монтанчани отбелязаха нов гол след изпълнение на свободен удар и така при резултат 5:3 в полза на „Монтана 1921“ завърши този така вълнуващ двубой, изпъстрен с много интересни моменти и цели 8 попадения.

Съставът на ФК „Чавдар 1957“ /юноши мл.възраст/: 1. Момчил Методиев, 17. Георги Цветков, 4. Николай Калинов, 5. Георги Митков, 19. Петър Петров, 10. Красимир Колев-кап., 11. Пешо Тодоров, 6. Денис Мустафов, 7. Кюрси Станиславов, 15. Валентин Валентинов, 14. Анатоли Митков /през втората част в игра влязоха като резерви 13. Марчело Матов, 3. Петър Петков/

Това беше предпоследния кръг от есенния дял за първенство на юноши младша възраст в зона „Монтана“, като в последния кръг нашите момчета почиват по програма, но юношите на „Чавдар 1957“ имат да изиграят и един отложен мач от 2-ия кръг срещу тима на „Вършец 2012“ като гост, като най-вероятно този мач ще се играе на 9 ноември.