Неприятна първа загуба за старшата възраст във Враца
Автор: Administrator
Петък, 18 Октомври 2013г. 19:02ч.

В мач от VII кръг за първенство на юноши старша възраст в зона "Враца" юношите на Ботев (Враца) нанесоха първа загуба на юношите на Чавдар 1957 (Бяла Слатина) и ги изместиха от върха в класирането.

Момчетата на Ивайло Димитров надиграха като домакини с 3:0 нашия тим, който до този момент беше с пълен актив от точки. Още в 7-та мин. Мартин Димитров центрира отляво, защитата на гостите увисна и Теодор Букоев отблизо с глава откри резултата. Три минути по-късно Вилиян Манолов проби и пробва да намери свой съотборник, но в опита си да изчисти топката централният бранител Ивайло Кръстинов буквално я свали в краката на Кирил Кръстев, който покачи на 2:0.

В 37-та мин. Букоев засече с глава центриране от фаул на Димитров, но топката срещна напречната греда. При добавката обаче Кръстев не сгреши за 3:0. "Чавдарци" имаха само едно по-сериозно положение за гол в последната минута на първата част. Димитър Вергилов бе изведен сам срещу Иван Печенийски, но стражът на Ботев спаси удара му с котешки рефлекс.

След почивката врачанските футболисти продължиха да имат надмощие и можеха да вкарат поне още 3 гола, но от удобни позиции пропуснаха Кирил Кръстев, Найджъл Яниславов, Михаел Парасков и Вилиян Манолов.

В поредна среща тимът от Бяла Слатина завършва в намален състав. Този път заради два жълти картона, показани му от главния рефер Росен Гановски, принудително напусна по-рано терена голмайсторът на Чавдар 1957 Димитър Вергилов. Това се превръща в неприятна тенденция като не може да не се отбележи факта, че точно заради наказания поради натрупани жълти и червени картони днешният важен мач пропуснаха двама от лидерите на юношите - Антон Андреев и Александър Михайлов, което принуди треньорът Косто Андонов да заложи на две момчета от младшата възраст.

За успеха на Ботев Вр Ивайло Димитров заложи на: Иван Печенийски, Иван Калеев, Пламен Йорданов, Теодор Букоев, Галин Найденов, Михаел Парасков /к./, Краси Милев, Мартин Димитров, Вилиян Манолов, Найджъл Яниславов, Кирил Кръстев /Любомир Кирилов, Юлиан Цветков, Стилиян Светославов, Николай Захариев, Богомил Илиев и Борис Добрушки/.

Наставникът на Чавдар 1957 Косто Андонов пък пусна като титуляри: Валентин Калинов, Дейвид Симеонов, Мартин Тодоров /к./, Милен Христов, Ивайло Кръстинов, Николай Калинов, Димитър Вергилов, Денис Мустафов, Валентин Андреев, Пламен Георгиев и Александър Маринов. В игра влязоха още Пешо Тодоров, Тихомир Василев и Красимир Колев

Информацията и снимките от днешната среща достигат до Вас с любезното съдействие на нашия приятел Огнян Филипов, на когото благодарим!