Победа и равен за двете най-малки формации на "Чавдар 1957"
Автор: Administrator
Неделя, 13 Октомври 2013г. 12:40ч.

В събота се изиграха поредните срещи за първенство на подготвителна група и деца в зона "Враца". Двете най-малки формации на "Чавдар 1957" Бяла Слатина играха като домакини срещу силните отбори на ФК "Ботев" Козлодуй.

Подгответата, водени от своя треньор Николай Николов-Финката, изнесоха много добър мач и заслужено спечелиха срещата, макар и с минималното 1:0. Победният гол падна 10 минути преди края на срещата, когато Емилияно Савчев беше точен от дузпа. Най-тежкото наказание беше отсъдено за нарушение в наказателното поле, извършено срещу Петьо Петков, който беше и най-добрият футболист на "чавдарци" в този мач.

Съставът на "Чавдар 1957", извоювал трите точки днес: Преслав Иванов, Марио Станишев, Силвестър Станиславов, Антонио Нейков, Пламен Павлов, Георги Георгиев-кап., Георги Манолиу, Алекс Маринов, Георги Василев, Емилияно Савчев, Асен Бочев. В игра през втората част влязоха още Християн Иванов и Алекс Крумов.

При децата, водени от Борислав Борисов-Боката, очаквано се получи много здрав двубой, като гостите от Козлодуй, чийто наставник е бившият футболист на "Чавдар" Станислав Стоянов-Бандерата, се приспособиха по-добре към условията за игра и особено през първата част контролираха играта. "Ботевци" задържаха по-умело топката в средата на терена и бързо прекъсваха опитите на "Чавдар 1957" да изгражда своите атаки.

Съвсем закономерно резултатът беше открит от футболистите от Козлодуй, когато в 30-та минута техен футболист засече с глава едно центриране в наказателното поле на "чавдарци" и въпреки намесата на вратаря Антон Тутовски, коженото кълбо се оплете в мрежата зад него за 0:1. При този резултат главният съдия свири края на първото полувреме. Точно тогава обаче се случи и най-неприятният инцидент в мача, когато явно провокиран от футболист на гостите, нападателят на "Чавдар 1957" Иван Реков изрита без топка своя връстник и му бе показан червен картон.

Въпреки, че през второто полувреме, белослатинци бяха в намален състав, те още по-настойчиво започнаха да атакуват гостите, но централните защитници на "Ботев", които се отличаваха сред всички футболисти на терена със своя висок ръст, играха много концентрирано и стабилно в защита и почти не даваха шанс за удари към вратата на "Ботев".

Все пак упоритостта на "чавдарци" беше възнаградена 6 минути преди края на мача, когато заигралият през втората част в предни позиции Ясен Касъмов, успя да отбележи отблизо изравнителен гол - 1:1. За повече нямаше време, но предвид обстоятелството, че цяло второ полувреме децата на Борислав Борисов играха с 10 души, точката се прие със задоволство от играчите и близо 100-на фенове, дошли да наблюдават тези така интригуващи двубои срещу тимовете от атомната ни столица.

Съставът на "Чавдар 1957" н този мач: Антон Тутовски, Даниел Димитров, Ясен Касъмов, Хамлет Димитров, Иван Боянкински, Емил Георгиев, Ивайло Николаев, Цветелин Ликовски, Пламен Тодоров, Иван Реков, Росен Костадинов-кап. В игра влязоха още Божидар Милков и Денис Филипов.

В следващия кръг двете гарнитури ще гостуват в село Бутан, където ще срещнат местния едноименен тим. Мачовете са в неделя, 20 октомври, съответно от 10,00 и 11,00 часа.