Шест от шест за старшата възраст на "Чавдар 1957"
Автор: Administrator
Петък, 11 Октомври 2013г. 19:34ч.

Юношите старша възраст на ФК "Чавдар 1957" победиха с минималното 1:0 гостуващия тим на ОФК "Бдин 1923" Видин. Трите точки днес са с особена стойност, тъй като с тях отборът излезе еднолично начело в класирането след изиграването на мачовете от 6-ия кръг.

Единственият гол падна в 67-та минута на мача, когато влезлият като резерва през втората част Александър Маринов засече с десния крак чудесно подаване отляво на Милен Христов и за вратаря на гостите Валентин Георгиев не остана нищо друго освен да извади топката от мрежата си.

Заслуга победата да остане за домакините имаше и вратарят на "Чавдар 1957" Валентин Калинов, когато в 74-та минута на мача той на два пъти изби отблизо удари на видинчани при едно сериозно разбъркване в малкото наказателно поле на белослатинци.

За съжаление, в пореден мач на юношите старша възраст, отборът на "Чавдар 1957" завършва преждевременно в намален състав заради отстраняване на футболист. Този път "грешникът" беше взимащият участие и в мачовете на мъжете Александър Михайлов, който беше изгонен от главния рефер Росен Гановски за втори жълт картон в 86-та минута.

С тази победа "Чавдар 1957" излезе еднолично начело в класирането, тъй като връстниците им от "Ботев" Враца загубиха днес мача в Мездра срещу местния "Локомотив 2012" с 0:2. Така след 6 победи от 6 мача "чавдарци" са първи, а в следващия кръг гостуват именно на основния си конкурент "Ботев" Враца.

Статистика от мача:

"Чавдар 1957" Бяла Слатина: 1. Валентин Калинов, 20. Дейвид Симеонов (83 мин. 13. Николай Калинов), 2. Мартин Тодоров - кап., 5. Милен Христов, 19. Ивайло Кръстинов, 6. Денис Мустафов (46 мин. 17. Красимир Колев), 14. Пешо Тодоров (66 мин. 16. Тихомир Василев), 8. Пламен Георгиев (55 мин. 7. Александър Маринов), 9. Димитър Вергилов, 10. Антон Андреев (90 мин. 15. Хрисиян Христов), 4. Александър Михайлов; треньор - Косто Андонов

"Бдин 1923" Видин: 1. Валентин Георгиев, 2. Митко Митков, 17. Владислав Ганчев, 5. Захари Петков, 20. Дойчо Дойков (71 мин. Виктор Валентинов), 6. Кристиян Борисов, 7. Иван Цанков, 8. Мартин Тодоров, 10. Мартин Михайлов, 9. Кристиян Коцов, 11. Георги Винков; треньор - Павел Огнянов

Голмайстор: 1:0 Александър Маринов (67 мин.)

Ето и всички крайни резултати от мачовете, играни днес за първенство на юноши старша възраст Зона "Враца" - 6-ти кръг:

"Чавдар 1957" Бяла Слатина - "Бдин 1923" Видин 1:0

"Локомотив 2012" Мездра - "Ботев" Враца 2:0

"Монтана 1921" Монтана - "Дунав 98" Селановци 5:1

"Ком" Берковица - "Мизия" Кнежа 4:2

"Ботев" Козлодуй - "Ботев" Криводол 17:0

"Партизан" Червен бряг - "Ботев" Луковит 4:0

Актуалното класиране може да видите в секция ДЮШ - тук!