"Чавдар 1957" с гръмка победа във Враца при юношите младша възраст
Автор: Administrator
Петък, 11 Октомври 2013г. 08:51ч.

Изключително ценна и престижна победа записаха юношите младша възраст на ФК „Чавдар 1957“ Бяла Слатина. Вчера на помощното игрище на стадион „Христо Ботев” във Враца те победиха местния „Ботев“ с 3:1.

Мачът бе от 4-ти кръг за първенството в зона „Монтана“ и предизвика сериозен интерес у футболните запалянковци от Враца, които обаче останаха като гръмнати от загубата на „ботевци“, считани за най-силният отбор в тази група. Възпитаниците на Косто Андонов обаче изнесоха много силен мач, играха като задружен колектив и заслужено спечелиха срещата.

„Чавдарци“ решиха крайният изход от мача още през първото полувреме, когато вкараха цели 3 гола във вратата на „Ботев“. Резултатът бе открит в 10 -та мин. от Николай Калинов за 0:1, в 34-та мин. Дебютантът Георги Митков удвои резултата за 0:2, а в 38-та мин. Валентин Валентинов направи резултата класически 0:3.

През второто полувреме врачани натиснаха и стигнаха до почетен гол в 60-та мин. чрез Богомил Илиев, който при едно сериозно мелле пред вратата на гостите добута топката в мрежата зад вратаря на „Чавдар 1957“.

Ключов момент в мача се оказа 66-та мин., когато за игра в наказателното поле с ръка на Николай Калинов, главният съдия Симеон Къчовски посочи бялата точка. Стражът на белослатинци Момчил Медодиев обаче запади хладнокръвие и излезе победител от двубоя с нападателя на врачани Пламен Йорданов като изби наказателния удар.

„Ботев” (Враца): Любослав Стоянов, Цветослав Ненков, Валентин Парасков, Габриел Дамянов (Юлиян Ефремов), Веселин Балачев, Йордан Йорданов (Деян Димитров), Богомил Илиев, Аксел Янков, Марио Христов, Пламен Йорданов /кап./ (Боян Йотов), Борис Добрушки; треньор – Диян Попов.

„Чавдар 1957” (Бяла Слатина) – Момчил Методиев, Георги Цветков /кап,/, Николай Калинов, Петър Петров, Красимир Колев, Пешо Тодоров, Денис Мустафов, Кюрси Станиславов, Валентин Валентинов (Петър Петков), Георги Митков, Анатоли Митков (Росен Костадинов); треньор - Косто Андонов.

Развиетие на резултата по минути: 0:1 Николай Калинов (10 мин.), 0:2 Георги Митков (34 мин.), 0:3 Валентин Валентинов (38 мин.), 1:3 Богомил Илиев (60 мин.)

В следващия кръг юношите ще бъдат домакини на „Локомотив 2012“ Мездра.

Снимките от мача са ни предоставени от нашия приятел Огнян Филипов, на когото благодарим искрено!