Драматична домакинска загуба за юношите младша възраст на "Чавдар 1957"
Автор: Administrator
Събота, 05 Октомври 2013г. 18:26ч.

В мач от 3-ия кръг за първенство на юноши младша възраст в зона "Монтана" възпитаниците на Косто Андонов от "Чавдар 1957" загубиха у дома от "Ботев" Козлодуй с 2:3.

Гостите от Козлодуй започнаха мача с голямо самочувствие и логично откриха резултата чрез централният си нападател Кристиян Христов в 29-та минута. До края на първата част те контролираха събитията на терена и така на почивката се оттеглиха с гол аванс.

Още в първите минути на втората част Денис Мустафов спечели дузпа за "Чавдар 1957", след като нахлу отдясно в наказателното поле и при опита си да елиминира футболист на "Ботев" като го прехвърли с топката, защитникът на гостите игра с ръка и главният съдия не се поколеба да посочи "бялата точка". За съжаление, Пешо Тодоров изпусна отсъдения наказателен удар, като не успя да вкара и при добавката. Поговорката, че когато не си вкарваш положенията ще получиш гол, се потвърди само 2 минути след това, когато "Ботев" успя да удвои преднината си с попадение отново на Кристиян Христов.

Вторият гол пасив подейства на играчите на "Чавдар 1957" мотивиращо и те се хвърлиха напред в търсене на голове. И успяха. С попадения на Пешо Тодоров и Кюрси Станиславов, "чавдарци" се върнаха в мача - 2:2. И вместо да затвърдят възхода си в течение на срещата и да обърнат изцяло резултата в своя полза, при една контраатака гостите от Козлодуй вкараха трети гол чрез Кристиян Христов, който записа хеттрик в този мач, и така си заминаха за атомната столица с 3 точки.

ФК "Чавдар 1957" (юн.мл.) - ФК "Ботев" Козлодуй (юн.мл.) 2:3 (Пешо Тодоров, Кюрси Станиславов; Кристиян Христов-3)

Съставът на ФК "Чавдар 1957" (юн.мл.) : 12. Момчил Методиев, 10. Красимир Колев-кап., 4. Николай Калинов, 7. Кюрси Станиславов, 17. Георги Цветков, 6. Денис Мустафов, 11. Пешо Тодоров, 20. Сантонио Цветанов, 9. Иван Гергов, 14. Анатоли Митков (40 мин. Валентин Валентинов), 19. Петър Петров;

Това беше първа загуба за юношите младша възраст на "Чавдар 1957" след като до този момент те бяха изиграли само една среща, спечелена с разгромното 10:0 срещу "Огоста" Хайредин. Гостите от "Ботев" Козлодуй пък са лидери в класирането след като от 3 мача имат актив от 7 точки до този момент.

В следващия кръг, на 9 октомври 2013 година /четвъртък/, момчетата на Косто Андонов ще гостуват на връстниците си от ПОФК "Ботев" Враца.