"Чавдар 1957" (юн.ст.) - "Ботев" Луковит (юн.ст) 4:0
Автор: Administrator
Петък, 27 Септември 2013г. 18:45ч.

Юношите старша възраст на ФК „Чавдар 1957“ победиха с 4:0 връстниците си от ФК „Ботев“ Луковит пред около 120 зрители на градския стадион в Бяла Слатина.

Срещата започна отлично за домакините, които още в 5-та минута поведоха с 1:0 с гол на Антон Андреев. Резултатът се запази до края на полувремето, но след почивката „чавдарци“ вдигнаха оборотите и головете във вратата на гостите от Луковит заваляха като есенен дъжд.

Александър Михайлов покачи на 2:0 в 63-та минута, след асистенция на Антон Андреев. Пет минути по-късно Милен Христов изведе Димитър Вергилов на стрелкова позиция и централният нападател на младите „чавдарци“ не сгреши за 3:0. В 70-та минута Александър Михайлов отново записа името си сред голмайсторите и резултатът набъбна на 4:0. За съжаление, много неприятна контузия в коляното получи крилото Александър Маринов и след принудителната му смяна тонусът в играта на "чавдарци" падна и мачът просто се доиграваше.

Съставът на "Чавдар 1957": Валентин Калинов, Дейвид Симеонов, Мартин Тодоров-кап., Ивайло Кръстинов, Милен Христов, Александър Михайлов, Александър Маринов (74 мин. Красимир Колев), Пламен Георгиев (78 мин. Денис Мустафов), Димитър Вергилов (81 мин. Хрисиян Христов), Антон Андреев, Тихомир Василев (48 мин. Цветан Славчев).

Развитие на резултата по минути: 1:0 Антон Андреев (5 мин.), 2:0 Александър Михайлов (63 мин.), 3:0 Димитър Вергилов (68 мин.), 4:0 Александър Михайлов (70 мин.)

Това беше 4-та поредна победа за юношите старша възраст и те продължават да делят първото място с тима на "Ботев" Враца като и двата тима имат пълен актив от точки до този момент. В следващия кръг тима на Косто Андонов ще гостува на ФК "Дунав 98" Селановци.